Cilt Gençleştirmede Mezolifting - Vitamin Enjeksiyonları

mezolifting

Cildin zamanla kaybettiği nemle beraber, hem elastikiyet yok olur, hem de cilt ışıltısını, sağlıklı rengini kaybetmeye başlar. Bu anlamda kaybedilen ışıltıyı ve pembeliği cilde yeniden kazandıran gençleştirmede en etkili estetik tedavi uygulamalarından biri mezolifting.


Her kadın aynaya baktığında göz kenarlarında, dudakların çevresinde belirlemeye başlamış minik görünce üzülür, cildini her zaman genç, pürüzsüz, ipeksi bir parkalık görmek ister ve böylesi bir cilde kavuşmak için tıbbın sunduğu yeni imkânlardan yararlanmak ister. Bu alanda tıp, her geçen gün yeni yeni seçenekler sunuyor.   

Cilt gençleştirme ve iyileştirme konusunda ön plana çıkmış uygulama ‘mezolifting’,  yani cilde küçük enjeksiyonlar ile onlar olmadığı için yaşlanma sürecinin çalışıp doku kaybına neden olduğu molekküllerin verilmesi işlemi. Mezolifting ile cilde Vitamin Aminoasit, Hyalüranik Asit gibi temel molekküller yanında hekim tecrübesi ile eklenebilen özel ‘growth’ faktörler ve yüz kaslarınızın daha sıkı olmasını sağlayan protein moleküller de verilebiliyor.

Gerçek mezolifting, 4 ile 6 ay arasında yapılan,  tüm yüz boyun ve dekolteyi içeren bir uygulamadır.  15 gün aralarla yapılan vitamin terapilerinden çok farklıdır. Uygulama sırasında hasta ağrı hissedebilir ama uygulamadan sonra, yan etki dediğimiz bu olumsuzluklar geriler. Mezolifting ile cildin yokluğunda,  çöktüğü kollegen,  elastikiyetini kaybettiği elastin ve kuruyup hassaslaştığı hyalüranik asit takviyesi yapılır. Uygulama sonrası, hasta cildinin daha sıkı, nemli ve canlı göründüğünü hisseder. 15. gün eklenen proteinlerle gerginlik ve sıkılık artar.  Aslında etki süresinin geçmesi diye bir şey söz konusu değildir ama olay cilt üretme değil tüketme dönemi olduğu için cilt yine kayıp yönüne gidecektir. Bu nedenle de 4 ile 6 ay arasında tekrarlanmalıdır. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Baby Face Beauty İle Cilt Bakımı

  Baby Face Beauty İle Cilt Bakımı Yeni nesil bir cilt bakım sistemi olan Lasemd Baby Face Beauty anti-aging dünyasında etkinliği kanıtlanmış aktif maddeleri thulium lazer teknolojisi ile birleştiriyor.

 • Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty

  Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty Süper güçlerin cildin derin tabakalarına kadar nüfuz etmesini sağlayan yenilikçi sistem Baby Face Beauty tanışmaya hazır mısınız?

 • Ciltte Gençlik Etkisi

  Ciltte Gençlik Etkisi Yüzdeki yaşlı ve yordun ifade silinmez sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Hem kırışıklıklarınız azaltıp hem de pürüzsüz ve sıkı bir cilde sahip olmamız mümkün.

 • Cilt Bakımında Püf Noktalar

  Cilt Bakımında Püf Noktalar Cildinizin gençliğini korumak için sadece yazın değil, kışın ortasında bile güneş koruyucu kullanmanız son derece önemli.

 • 30'lu Yaşlarda Anti-Aging

  30'lu Yaşlarda Anti-Aging 30’lu yaşlara geldiğinizde, zararlı güneş ışınları, hormonal değişiklikler, kan dolaşımındaki yavaşlama veya kötü beslenme yüzünden cilt, önemli besin maddelerini kaybede...

 • Genç Cildin Sırları

  Genç Cildin Sırları Yaşlanma üstünde etkili olan birçok farklı mekanizma olsa da, süreci yavaşlatmak hatta yılları geri çevirmek mümkün.