Dudak Dolgusu ile Yüzünüze Uygun Dudak

lip fillerÇoğu kadının seksi ve güzel dolgun dudaklara kavuşması imkânsız değil. Bunun için de sağlıklı ve dolgu maddeleri kullanılarak yapılan dudakların damla, kelebek, gül gibi formları oluyor. Yüzünüze uygun bir form seçmek size kalıyor.

Hareketli ve yoğun damar yapısı nedeniyle dudaklar, dolgu açısından özel geliştirilmiş hyalüranik aside daha doğal bir tepki verir, dudaklarda seksi ve sağlıklı bir görünüm için kullanılacak dolgu maddesi olarak hyalürank asit tercih ediliyor.

Gül stili dudak dolgusu; estetik operasyon olmadan dudaklarında daha dolgun bir görünüm olmasını isteyen ancak bu görünüme kavuşmayı dileyenlere göredir. Gül stili dudak en iyi örneği Angelina Jolie'nin, kişinin burun altından çeneye kadar olan kısmı yeterli mesafeye sahipse; yüze hoş bir görünüm kazandırır gül dudak.  Bu alan kısa ise dudaklar fazla kalın görünür. Kalın dudaklar ancak alt yüzü daha dar, elmacıkları belirgin ve çene hacmi yeterli olan kadınlarda uygulanabilir.

Nadir rastlanan bir dudak formudur kelebek dudak. Bu forma sahip dudaklar; genç ifadeli ve güçlü görünümlüdürler. Kadınlar ergenlik dönemlerinde bu tip dudak şekline sahiptirler yaş ilerledikçe dudak dolgunluğu orta hattan yanlara doğru kayar. Bu formda üst dudaklar V şeklindedir; 'Dudak kalbi' dediğimiz üst dudak ortası ve alt dudağın ortası hafifçe dışa kıvrık ve kalındır. Eğer kişi bu tip dudaklara doğal olarak sahipse, yaşla kaybedilen hacim abartılmadan yerine konabilir. Dudağa sonradan bu şekil verilecekse; kişinin gülme açısı çok iyi ayarlanmalı ve diş yapısı çok düzgün olmalıdır. Üst dişlerin, alt dişin üstünde ve hafif uzun olması gerekir. Dozunda yapılan bir kelebek dudak uygulaması ile daha genç ve çekici bir görünüme de sahip olabilirsiniz.

lip fillerKlasik dudak olarak nitelenen doğal görünümlü dudak dolgusu; yaşa bağlı olarak dudak volümünde azalma olan kadınlara, dudaklarının doğal formunu kaybetmek istemeyenlere önerilir. Amaç; dudağı büyütmek değil, sadece kaybolan hacmi tekrar kazandırmaktır. Burada kullanılacak hyalüranik asit dolgu uygulamalarında; aminoasit ve 5 ayrı vitamininden oluşan dolgular tercih edilmelidir.

Damla dudak; alt dudakta olan ve iki adet gözyaşı damlasına benzeyen dudak şeklidir. Damla dudak; kelebek dudağın tersidir. Damla dudak formunda dudaklara sahipseniz; alt dudak kalınlığının tamamlayıcısının, düzgün ve parlak dişler olduğunu unutmayın. Diğer birçok dudak formu ile kombine kullanılan iki ters gözyaşı şeklindeki bu alt dudak yapısı genelde herkesin favorisidir.

Kadınların çok tercih ettiği Hollyvvood stili dudak formu, alt ve üst dudağın dolgun olduğu ama abartılı olmadığı bir dudak şeklidir. Bu dudak şeklini daha çok sinema ve eğlence dünyasında tanınan ünlüler tercih eder. Bu dudak stilinde üst dudağın her bölümü doldurulur. Alt dudak da üste göre orantılı bir şekilde hacimlendirilir. Beğenilen ama genellikle çok az yüze yakışan bir formdur.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Göz Altı Morlukları Tedavisi

  Göz Altı Morlukları Tedavisi Gözaltlarındaki morluk ve çökmelere karşı geliştirilmiş olan Işık Dolgusu ile tek bir seansta daha genç, daha dinamik bakışlara kavuşmak, yüzünüzden yılları silmek mümkün...

 • Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor

  Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor Daha çekici görünmek için yola çıkıp, mutsuz olanlar kervanına katılmamak için yüzünüzü emanet edeceğiniz uzmanı doğru seçin.

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak

  Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden biri hyalüronik asit içerikli dolgulardır. İnce çizgilerin giderilmesinde ve yüze hacim kazandırmak için yıllardır...

 • Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı

  Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı Dr. Mustafa Karataş daha çekici bir çehre yaratmanın sırrının simetride yattığını söylüyor ve yaşlanma belirtilerine karşı en etkili teknikleri anlatıyor.

 • Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz

  Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz Bir yılı daha geride bırakırken şimdi aynanın karşına geçip yılların yüzümüzde bıraktığı izlere bakma zamanı! Herkesin yeni yıldan beklentisi ise farklı..