Dudaklar İçin Dolgu Tedavisi

dudak dolgusuİnce dudaklara, dudakların görünüm ve şeklinin doğallığını tamamen koruyarak dolgunluk kazandırabilir. Gülümsemeniz yüzünüzü aydınlatabilir ve dudaklarınız her konuşmanızda dikkatleri üzerine çeker, dolayısıyla dudaklarınızın görünümünün gerçekten sevmeniz önemlidir.

Yaşımız ilerledikçe, deneyim ve güvenimiz artar, ancak kaybedebileceğimiz bir şey var: cildimizin genç görünümü. Cildi çok ince olduğundan dudaklarımız yaşlanmaya elverişli bölgelerden biridir. Zaman içerisinde, dudaklarımız dolgunluğunu yitirmeye başlar ve kırışıklıklar ortaya çıkar. Juvederm®, yaşlanma belirtilerini azaltmaya yarayan, son derece doğal görünümlü sonuçlar veren bir yüz dolgusu serisidir. Aynı zamanda, yaşınız kaç olursa olsun, doğanın bize verdiklerini nazik bir şekilde iyileştirir. İnce dudaklara, dudakların görünüm ve şeklinin doğallığını tamamen koruyarak dolgunluk kazandırabilir. Gülümsemeniz yüzünüzü aydınlatabilir ve dudaklarınız her konuşmanızda dikkatleri üzerine çeker, dolayısıyla dudaklarınızın görünümünün gerçekten sevmeniz önemlidir.

Tedavi sonrasında yapılacaklar

Hekiminiz tedavi sonrası bakımınızla ilgili olarak sizi bilgilendirecektir. On iki saate varan bir süre boyunca makyaj yapmamanız tavsiye edilebilir. Aynı zamanda güneş, sauna ve buhar odalarından iki haftalık bir süre boyunca kaçınmanız söylenebilir. Bazı kişiler enjeksiyon bölgesi civarında geçici bir hassasiyet, şişme ya da morarma yaşayabilirler. Böyle bir durumda ya da sizi endişelendiren herhangi bir şey olması halinde hekiminiz ile görüşmelisiniz; kendisi size uzman bir görüş bildirebilecektir.

Nihai etki

Pek çok kadın, artık ilgi çekici dudaklara sahip olmak konusunda kendilerine güvendiklerinden ve tedavi sonrasında parlak renkli rujlar denemekten hoşlandıklarını belirtmektedir. Juvederm® sayesinde hissettiğiniz kadar güzel dudaklara sahip olacaksınız.

dudak-graf Dudaklar nasıl yaşlanır
Dudaklarınızdaki cilt sürekli olarak içerden, doğal bir şeker olan hyalüronik asit ile nemlendirilir. Hyalüronik asit nemi emer ve genç bir görünüm için cildinizi nemli tutar.

Dudaklarda yaşlanma belirtileri
İncelme,
Dudaklar yaş ilerledikçe incelir
Dikey çizgiler,
Dudağın dış hattında küçük çizgiler
Marionette çizgileri,
Ağzın köşelerinden çeneye doğru inen ‘kukla’ ağzı görünümü veren çizgiler.
Düşme, Ağzın köşelerinin üzgün bir ifade ile sarkması

Dudak şeklinin iyileştirilmesi
Tüm dudak şekilleri çekicidir ancak bazılarının hafif, doğal görünümlü hacim artışına ihtiyacı varken, asimetrik dudaklarında orantılanmak üzere hafif bir düzeltmeye ihtiyacı olabilir.

yüz hattıDudaklarda ne gibi değişiklikler göze çarpar?
Yaşlanma belirtilerini azaltır

Dudağa dolgunluğunu geri kazandırır.

• Dudak köşelerindeki sarkmaları ortadan kaldırır.

• Ağız çevresindeki dikey çizgileri yok eder.

• Dudak köşeleri ile çene arasındaki ‘marionette’ çizgilerini azaltır.

Dudak şeklini güzelleştirir

• Daha dolgun bir şekil verir.

• Üst ve alt dudak oranını düzeltir.

• Dudak kenarlarına belirginlik katar.

Nasıl etki eder

Hekiminiz tarafından son derece ince bir iğne kullanılarak cilt altına enjekte edilen akışkan bir jeldir. Jel çizgi ve kırışıklıkları doldururken içindeki hyalüronik asit nemi çeker ve tutar, böylece elde edilen sonuç bir yıla kadar devam eder.

VOLBELLA® with Lidocaine, Juvederm® yüz dolgusu serisinde elde edilen, özel olarak dudak ve ağız bölgesi için geliştirilmiş en son yeniliktir. Granül içermez, yani cildin içine kolayca akarak doğal bir görünüm ve his sağlar. Yumuşak kıvamı sayesinde, tedavisi ile dudaklarınıza dolgunluk katarken, dudaklarınızı eşsiz kılan ayrıntıları korur ve tedaviyi bireysel dudak şeklinize göre uyarlayabilir. Juvederm® VOLBELLA® with Lidocaine, aynı zamanda tedaviyi çok daha rahat kılan bir anestezik içerir. 

 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Göz Altı Morlukları Tedavisi

  Göz Altı Morlukları Tedavisi Gözaltlarındaki morluk ve çökmelere karşı geliştirilmiş olan Işık Dolgusu ile tek bir seansta daha genç, daha dinamik bakışlara kavuşmak, yüzünüzden yılları silmek mümkün...

 • Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor

  Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor Daha çekici görünmek için yola çıkıp, mutsuz olanlar kervanına katılmamak için yüzünüzü emanet edeceğiniz uzmanı doğru seçin.

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak

  Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden biri hyalüronik asit içerikli dolgulardır. İnce çizgilerin giderilmesinde ve yüze hacim kazandırmak için yıllardır...

 • Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı

  Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı Dr. Mustafa Karataş daha çekici bir çehre yaratmanın sırrının simetride yattığını söylüyor ve yaşlanma belirtilerine karşı en etkili teknikleri anlatıyor.

 • Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz

  Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz Bir yılı daha geride bırakırken şimdi aynanın karşına geçip yılların yüzümüzde bıraktığı izlere bakma zamanı! Herkesin yeni yıldan beklentisi ise farklı..