İp Ağı Yöntemi ile Yüz Estetiği

FTC Thread Lift, organik ip yöntemi yeni nesil ameliyatsız yüz germe. ip ağı işlemlerle ile gençleşmek, zamanın yüzde oluşturduğu etkilerden kurtulmak mümkün.

Gelişen teknolojiler sayesinde artık çok kolay ve ağrısız işlemlerle gençleşmek, zamanın yüzde oluşturduğu etkilerden kurtulmak mümkün. son yıllarda çok uygulanılan ve istenilen uygulamalarından biri olan ip ağı FTC Thread Lift, yeni nesil ameliyatsız yüz germe yöntemi. Çok ince iğneler içine yerleştirilmiş̧ PDO (polidioksanon) iplikler, öncelikle ciltteki gevşemiş ve sarkan noktalarına azalmış olan kollajen ve elastik liflerin yerine geçmesi sağlamak için ince- ince cilt içine işleniyor. Yapılan işlem ameliyatsız olarak cildin eski gençliğini kazandırmak ve daha diri haline kavuşturmak mümkün oluyor.

FTC Thread Lift'in Kullanım Alanları ve Etkileri

Yaşımız ilerledikçe yüzümüze dikkat edip eski haline getirmemiz gereken biri olduğu bir gerçek. Yüz cildi germe yöntemi olan FTC Thread Lift , üst yüzde özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, alt yüzde bozulmuş̧ çene ve boyun altına giderek çoğalan kırışıklık ve sarmaları  germede başarıyla kullanılmaktadır. Cilt sorununuzu belirlendikten sonra  İhtiyacına ve uygulama tekniğini seçimine bağlı olarak yapılan tedaviden ile ciltte germe etkisi başlar. Cildin lifting ve  sıkılaşması etkisinin ortaya çıkması birkaç haftayı bulur. Etki süresi 15 ile 18 ay devam eder.

FTC Thread Lift Hasta Seçimi

İple germe yönteminde, fazla yoğun olmayan sarkma, yerleşmiş̧ derin çizgilere ve net kırışıklıları olmayan kişiler için uygundur. 35 ila 60 yaş arası hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen iple germe işlemi, yüzünden yaşlanma belirtilerini giderilmesini daha genç ve canlı görünmeyi isteyen, yüzünde  ciddi derecede elastikiyet kaybı yaşamayan yüz germe ameliyatına gerek duymayan hastalara uygulanmaktadır. Yaş kriter değildir. Cildin ve yumuşak dokuların sarkma derecesi ve asmaya uygunluğu önemlidir. Hafif sarkıklığı olan, yorgun ifadeli yüzlerde;; dinlenmiş̧ bir görüntü yaratır. Yüz germe ameliyatı sonrası gibi ‘’gerilmiş̧, gergin’’ bir çehre yaratmaz.

FTC Thread Lift'in Güvenilirliği

Bu işlem son derece güvenlidir FTC Thread Lift işlemi sonrasında küçük morluklar dışında başka bir problem ile karşılaşılmaz. Kullanılan ipler sağlık için uygunluğu kanıtlanmış̧ PDO (polidioksanon) ameliyat iplikleridir. Lokal anestezi yöntemi ile uygulanan, genel anesteziye ihtiyaç duyulmayan bir işlem olduğundan genel anestezide rastlanan hiç bir riski taşımaz. İple ameliyatsız yüz germe son derece güvenli minimal invaziv bir yöntemdir. Hafif ve kısa süreli bir şişkinlik ve morarma dışında herhangi bir yan etki beklenmemektedir. İple ameliyatsız yüz germe cilt rejuvenasyonu, cilt tonunun iyileştirilmesi, kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde tek başına yeterlidir. Ekstra olarak Radyofrekans,  Dolgu ve Botolinum toksin enjeksiyonları ile birlikte kombine edilebilir.

İyileşme ve Günlük Hayata Dönme Süreci

Çoğu hasta hemen uygulama sonrasında günlük aktivitelerine dönmektedir. Bu süre zarfından önce ağzın çok geniş açılması veya abartılmış mimiklerin yapılmasından kaçınılmalıdır. İşlemden 3 hafta sonrasına kadar ise yüzün ovuşturulmasından ve yüz üstü yatmaktan kaçınılmasını tavsiye edilir. Yüze fazla baskı yapılmaması gerekmektedir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler Anti-aging dünyasının en çok istenen ve en çok uygulanan kırışıklık karşıtı uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler, doğru bilinen yanlışlar ve merak ettikleriniz…

 • Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin

  Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin Minik dokunuşlarla göz çevrenizde taze, pürüzsüz bir etki yaratmak mümkün. Dr. Mustafa Karataş, sizi olduğunuzdan yaşlı ve yorgun gösteren ince çizgilere, morluklara ve e...

 • Estetik Uygulamalarda Unutulan Yerler

  Estetik Uygulamalarda Unutulan Yerler Yüzünüz ne kadar genç görünürse görünsün, göz ardı edilen bazı hassas bölgeler yaşınızı ele verir. Boynunuza, ellerinize, siluetinizi bozan diz kapaklarınıza özen gösterm...

 • Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor

  Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor Daha çekici görünmek için yola çıkıp, mutsuz olanlar kervanına katılmamak için yüzünüzü emanet edeceğiniz uzmanı doğru seçin.

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • 40’lı Yaşlarda Anti-Aging

  40’lı Yaşlarda Anti-Aging Eğer 30’lu yaşlarınızda düzenli olarak botoks yaptırdıysanız 40’larınıza minimum kırışıklıkla girme şansına sahip oldunuz.