Kök Hücre

İlerleyen yaşla birlikte insanların yüzünde oluşan kırışıklar pek çok kişi için rahatsız edici bir durum. Kırışıkları gidermede artık kişinin kendi hücresini kullanabiliyor ve tamamen doğal tedavi yöntemi kök hücre ile uygulayabiliyor.

Yaşın ilerlemesiyle yüzde görülmeye cilt altı dokularında azalma başlıyor. Yüzde meydana gelen belirgin çizgilerin ve kırışıklıkların içinin doldurulması için kolajen, hyalüronik asit gibi maddelerin kullanılıyor. Kişinin kendi dokusu ile uyumlu olan fibrocell yöntemi kulak arkasından alınan dokunun içinden elde edilen fibrosit hücrelerin laboratuvar ortamında saflaştırılıp çoğaltılarak fibroblast hücrelerin  aktif hallerine dönüştürülmesi sayesinde kolajen sentezi yaptıklarını, yüzeenjekte edilerek nakledilmesiyle ciltte gençlik etkilerini oluşuyor.

Kök Hücre "Fibrocell" Uygulaması 

Fibrocell yöntemde, kulak arkasından alınan dokunun içinden elde edilen fibrosit  hücreleri, laboratuvar koşullarında saflaştırılıp çoğaltılarak fibroblast kolajen sentezini yapan ana hücrelerdir yüze nakledilmesi ile cildin gençleşmesi yenilenmesi sağlanıyor. Uygulamanın kulak arkasından olması güneş görmeyen bir bölge, bu yüzden hücreler daha canlı olduğu için tercih edilmekte.

Yüze yapı olarak da yakın olan kulak arkasından, ince biyopsi iğnesi 3 mm’lik bir doku alınıyor. Aldığımız dokunun üremesi için kişinden alınan az miktar kan laboratuvarda bir işlemden geçiyor ve fibroblast hücreleri üretilmesi sağlanıyor. Fibroblastlar istenilen  adet olana kadar çoğaltılma işlem de yaklaşık 4 haftalık  bir sürede gerçekleşiyor.

İşlem Nasıl Yapılır

Uygulama alanın boyutu, istenilen etkiye bağlı olarak 2-3 seansa veya gerekli olduğu kadar tekrarlanır. Öncesinde cildi uyuşturup, gözeneklerin açılması için temizlenir, lokal anestezik krem uyguladığı için acı da duyulmaz. Enjeksiyon iğneleri ile  cilde enjekte ediliyor.  Uygulama 10-15 dk olmaktadır. İkinci uygulama da yine altı hafta sonra, son seans da 4 hafta sonra uygulanıyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

  • Kök Hücre Nedir

    Kök Hücre Nedir Kök hücre yöntemini diğer dolgu maddelerinden ayıran en önemli özelliği; Kendi cildinizden alınan birkaç milimlik bir parçadan laboratuvar ortamında binlerce fibroplast h...

  • Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme

    Kök Hücre ile Cilt Gençleştirme Fibrocell kök hücre gençlik ve zamanı durdurma aşısı, biyolojik saatin geriye döndüğü andır. Dr. Mustafa Karataş uyguladıkları yönteme dair bilgiler verdi.