Botoks Kaç Yaşında Yapılır

Elif Çalan soruyor
Merhabalar, Yaşım 27 botoks yaptırmam doğru mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Elif Hanım, Botoks enjeksiyonu yaptırmak için gayet normal bir yaş. Çok genç hastalara etkili bir cilt bakımı ya da leke tedavisi dışında fazla estetik uygulama yapmayı hiçbir zaman tercih etmem. Ancak botoks söz konusu olduğunda 20 yaşında bile uygulama yaptığım genç hastalar oluyor. Yapı olarak alnını çok kırıştıran bir hastaya minik dozlarda botoks enjeksiyonu yapmak onu 30’lu yaşlarında oluşacak çizgilerden korumak için en etkili yöntemdir.
Şule Taşcı soruyor
Merhabalar, ben 25 yaşındayım 3 yıl önce kaşlarımın arasında bi çizgi oluştu, son dönemde oldukça belirgin olmaya başladı. Fazla derin olmayan çizgilerimde oluşmaya başladı botoks yaptırmak istiyorum, yaşım için erkenmi acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Şule Hanım; Aslında bu tamamen ihtiyaca göre belirlenir. 20 yaşında istemsiz olarak kaşlarının çok çatan bir hastaya botoks uygulayabiliriz. 30’lu yaşlardan sonra ince kırışıklık görülmesinde başlandığında botoks başlana bilir. Erken dönemde başlanılan botoks uygulaması var olan kırışıkların açılmasını ve uygulandığı alandaki kasların kullanılmadığı için botoksun koruyucu etkisi de olur.
Hemen Doktorunuza Sorun