İki Kaş Arasındaki Çizgi Nasıl Yok Edilir

Bedri Örtülü soruyor
Merhabalar, 42 yaşındayım. Benim sorunum iki kaşımın arasında çizgi. Giderek derinleşiyor. Kafama çok taktım. Bu çizgiyi yok etmek mümkün mü?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Bedri Bey, Alındaki kırışıklıklar mimik hareketlerine bağlı olup zamanla derinleşebilir. Özellikle mimik kırışıklıkları yaşla ilgili değil, mimikler sırasında cildin hareketiyle oluşmaktadır. Alın kırışıklıkları için botoks uygulanabilir. Botoks bu bölgedeki kasların gevşetilmesinde ve dolayısıyla çizgilerin açılmasında oldukça etkilidir. Bazen çok genç birinin çok fazla kırışıklığı olduğunu görebiliriz. Bunun nedeni, mimiklerini çok kullanmasıdır. Bu bölge ayrıca güneş ışınlarına da en fazla maruz kalan bölge olduğu için kırışıklıklar çok daha çabuk ortaya çıkar. Alındaki kırışıklıklar, mimiklere bağlı olarak oluşur. Çizgiler cilt kurumaya ve elastikliğini kaybetmeye başladığında cilde yerleşir. Alın bölgesindeki çizgilerde etki gösteren botoks uygulamasıyla tek seansta kırışıklar ve yorgunluk ifadesinden kurtulmak mümkün. Kırışıklığa sebep olan kasların çalışmasını bloke ederek 3-6 ay boyunca etkisi devam eder. Enjeksiyondan sonraki ilk 2-3 gün içerisinde uygulanan bölgede herhangi bir değişiklik beklememek gerek. Çünkü ilaç etkisini ancak 2-3 gün sonra göstermeye başlar. 7-10 gün kadar sonra maksimum etki görülür. Tedavinin etki süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de ortalama 6 ay sürer. Tedaviden sonra 3-4 saate kadar o bölgede masaj yapmamak, spordan ve aşırı derece yere eğilmekten uzak durmak gerekir.
Gülsüm Kaçkar soruyor
Benim iki kaşımın ortasında geçmeyen bir çizgi var çok moralimi bozuyor. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülsüm Hanım. Kaş çatmaya bağlı olarak kaş arasında oluşan çizgilerde altın standart botokstur. Kaş aranıza yapılacak minik bir doz botoks enjeksiyonu ile bu sorunu çözmek mümkün. Etkisi 4-6 ay kadar devam eder. Bu süre sonunda yine yaptırmanız gerekir.
Hemen Doktorunuza Sorun