Ünlülerin Seksi Dudakları

Bu yıl dudaklarda seksilik kadar sağlıklı görünüm de ön planda olacak. Ünlülerin, özellikle Hollywood yıldızlarının dudakları daha çok talep edilecek. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, "Hareketli ve yoğun damar yapısı nedeniyle dudaklar, dolgu açısından özel geliştirilmiş hyalüranik asite daha doğal bir tepki verir. Dönem dönem modası değişen dudak modelleri olsa da, sağlıklı ve kalıcı olmayan hyalüranik asit dışında ürün kullanmayı kişisel olarak çok yanlış buluyorum. Dudaktaki dolgu uygulamasını karşı taraf hemen fark ediyorsa, bence zevk yoksunu bir doktor tarafından yapılmış demektir" diyor. Gelelim son günlerin en gözde dudak uygulamalarına...

Dr. Karataş sözlerini şöyle bitiriyor: "Dudakların tam ortasındaki alana, yani üst dudağımızın ortasıyla alt dudakta ona karşılık gelen yerin toplamından oluşan bölgeye dudak kalbi diyoruz. İşte bu bölgeyi hacim veren dolgu enjeksiyonu ile belirginleştirip kontur oluşturmak son derece popüler ve estetik bir yenilik. Ancak dudağın içine hacim vermek için, içeriğinde mutlaka vitamin de barındıran hyalüranik asit kullanmak gerekiyor. Böylelikle ortaya doğru irileşen, nemli dudaklar elde edebiliyoruz. Artık suni, sosis gibi görünen dudaklar da kişisel kanımca gayet alaturka.

klasik dudukKLASİK Halle Berry: Bu doğal görünen dudak dolgusu, yaşa bağlı olarak dudak volümünde azalma olan kadınlara, dudaklarının doğal formunu kaybetmek istemeyenlere önerilebilir. Amaç dudağı büyütmek değil, sadece kaybolan hacmi tekrar kazandırmaktır. Dr. Mustafa Karataş, bu grubun hyalüranik asit dolgu uygulamalarında kişisel tercihi içinde aminoasit ve beş ayrı vitaminin bulunduğu yeni jenerasyon dolgular olduğunu, çünkü dudağın yaşla hacmini değil rengini ve nemini de kaybettiğini söylüyor.


gül dudakGÜL DUDAK Angelina Jolie: Gül stili dudak dolgusu, dudaklarında daha dolgun bir görünüm olmasını isteyen ancak bu görünüme estetik operasyon olmadan kavuşmayı dileyenlere göredir. Gül ve klasik arasındaki fark, gül tipinde hacmin biraz daha artmış olmasıdır. En iyi örneği Angelina Jolie iken en kötüsü doğal olmayan silikon içeren madde ile yapılan Donatalle Versace nin dudaklarıdır.


kelebek dudakKELEBEK DUDAK Taylor Svvift: Kelebek dudak formları arasında en nadir rastlanan şekillerdendir. Bu forma sahip dudaklar güçlü ifadeli ve genç görünümlüdürler. Kadınlar genellikle ergenlik dönemlerinde bu tip dudak şekline sahiptirler. Dozunda uygulanan kelebek dudak uygulaması ile dudaklar doğal yay formuna kavuşur, daha genç ve çekici bir görünüm elde edilir.


damla dudakDAMLA DUDAK Anne Hathavvay: Bu dudak formu alt dudakta olan, iki adet gözyaşı damlasına benzeyen dudak şeklidir. Damla dudak şekli kelebek dudak şeklinin tersidir. Bu iki gözyaşı damlası formu daha genç görünümün ve hacim etkisinin aktif olduğunun göstergesidir. Damla dudak formunda dudaklara sahipseniz bunu iyi tanımalı ve alt dudak kalınlığının tamamlayıcısının her zaman düzgün ve parlak dişler olduğunu unutmamalısınız.


ANGELİC dudakANGELİC (MELEK KANADI) Liv Tyler: Angelic dudak şekli üst dudakta görülen bakir ifade formudur. Yani üst dudağın ön planda olduğu ve üst dudağın burun altındaki bölümün düz geldiği ve o bölgenindaha hacim verilip vurgulayıcı görünümlü formdur. Bu form, kadına seksi bir ifade kazandırır.
HOLLYWOODHOLLYWOOD Monica Bellucci: Hollywood stili dudak formu kadınların çok tercih ettiği, alt ve üst dudağın da dolgun olduğu bir dudak şeklidir. Daha çok sinema ve eğlence dünyasında tanınan ünlülerin tercih ettiği bir formdur. Dudağın ortası ve iki yanı düşünülürse bu stilde üst dudağın bu üç bölümü birden doldurulur. Alt dudak da üste göre orantılı bir şekilde hacimlendirilir.

Hemen Doktorunuza Sorun