Dekolte Bölgesinde Dolgu Uygulama

dekolte dolgu

Yaşlanma belirtilerinin en çok görüldüğü bölgelerin biride göğüs. Bunun en önemli sebepleri kırışıklıklar ve güneş hasarı. Dekolte bölgesindeki deriye göre daha ince. Dolayısıyla cildin su tutmasını, elastik, esnek ve genç görünmesini sağlayan temel protein olan kolajen azalması bu bölgede daha belirgin olarak göze çarpar. 

Dekolte Bölgeside Dolgu Uygulama

Yaşlanma belirtilerinin en çok görüldüğü bölgelerin biride göğüs. Bunun en önemli sebepleri kırışıklıklar ve güneş hasarı. Dekolte bölgesindeki deriye göre daha ince. Dolayısıyla cildin su tutmasını, elastik, esnek ve genç görünmesini sağlayan temel protein olan kolajen azalması bu bölgede daha belirgin olarak göze çarpar.

Cilt bakımına gösterilen hassasiyet çoğu zaman bu bölgeye gösterilmez. Daha da kötüsü, nemlendirici, güneş koruyucu ve diğer cilt bakım ürünlerini yaşlanma belirlilerini net bir şekilde görene kadar göğüs bölgemize uygulamayız. Kırışıklıklar ve koyu lekeler yavaş yavaş kendini göstermeye başladıysa sorunu profesyonellerin eline bırakmak doğru olur.

Boyun ve Dokolte Bölgesi Gençleştirmek

Cerrahi olmayan yöntemlerle boyun ve dekolte bölgesinin görünümünü gençleştirmenin mümkün. Bu tip tedavilerde etkili ve güvenli sonuçlar almak için lazer gibi yüksek teknolojilerle farklı yöntemleri bir arada uygulamayı doğru buluyor. Kuğu duruşu Botoksa alternatif en yeni uygulama ışık dolgusu. Özellikle kolajen kaybı ve baş eğme mimiği ile oluşan yatay boyun çizgilerine yönelik kullanılıyor. Bu dolgunun yaşlanmanın ilk işaretlerinin görüldüğü, yorgun yüz ifadesi, parlaklık kaybı ve kırışıklıklar için ideal olduğunu söylüyor. Hyalüronik asit bazlı özel formül, alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için cilde veriliyor.  Çizgileri doldurmanın yanı sıra cilde ışığı yansıtma kapasitesini de geri veren bu uygulama öncesinde yüzeysel anestezi ile ağrı oluşması engelleniyor. "Toplamda 15 dakika süren üç hafta aralıkla toplam üç seans uygulanan etkili ve basit bir yöntem. Işık dolgusu uygulamasının sonucu 10 aya kadar eklisini koruyor.

Hareketli ve yoğun damar yapısı ve hassas yapısı ile dudaklar dolgu anlamında kendine özel geliştirilmiş hyalüranik asit dolgular ister. Dönem dönem modası değişen dudak modelleri olsa da sağlıklı ve kalıcı olmayan hyalüranik asit dışında ürün kullanmayı kişisel olarak çok yanlış buluyorum dudakta dolgu karşı taraftan hissediliyorsa da bence gustosuz bir doktor tarafından yapılmış demektir gelelim son zamanların dudak trendine dudak kalbi dediğimiz yani tam ortasındaki alan üst dudağınızın ortası kalbin üstü alt dudak ta ona karşılık gelen yerin toplamı  dudak kalbidir işte bu bölgeyi hacim veren dolgu enjeksiyonu ile belirginleştirip kontur oluşturmalı .Fakat  dudağın içine hacim vermek için vitaminde barındıran yine hyaluranik asit dolgu  kullanmak gerekli böylelikle ortsys doğru irileşen ve nemli dudaklar elde edebiliyoruz artık sosis gibi görünen dudaklar çok alaturka.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Göz Altı Morlukları Tedavisi

  Göz Altı Morlukları Tedavisi Gözaltlarındaki morluk ve çökmelere karşı geliştirilmiş olan Işık Dolgusu ile tek bir seansta daha genç, daha dinamik bakışlara kavuşmak, yüzünüzden yılları silmek mümkün...

 • Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor

  Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor Daha çekici görünmek için yola çıkıp, mutsuz olanlar kervanına katılmamak için yüzünüzü emanet edeceğiniz uzmanı doğru seçin.

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak

  Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden biri hyalüronik asit içerikli dolgulardır. İnce çizgilerin giderilmesinde ve yüze hacim kazandırmak için yıllardır...

 • Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı

  Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı Dr. Mustafa Karataş daha çekici bir çehre yaratmanın sırrının simetride yattığını söylüyor ve yaşlanma belirtilerine karşı en etkili teknikleri anlatıyor.

 • Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz

  Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz Bir yılı daha geride bırakırken şimdi aynanın karşına geçip yılların yüzümüzde bıraktığı izlere bakma zamanı! Herkesin yeni yıldan beklentisi ise farklı..