Vücut Şekillendirme

Cerrahi operasyon gerektirmeyen ameliyatsız müdahalelerle daha sıkı bir vücut vadeden teknikler, istenilen bölgelerdeki  yağ hücrelerinin küçülmesini sağlayarak cildi sıkılaşıyor. Diyete ve egzersize direnç gösteren, fazla yağlarından şikayet eden kişiler için ultrason ve çok kutuplu radyofrekans teknolojiyle geliştirilen yöntemler sayesinde vücut şekillendirmede estetik cerrahi işlemlere gerek kalmadan istenilen vücuda kolay bir şekilde kavuşabiliyor. Sarkık gövdeye ve üst bacaklara, karın bölgesine, kalçaya, sırta, kalça ve/veya kalça altı bölgeye yeniden şekil veren cerrahisiz işlemlerle den , Zeltiq, UltraShape,  VelaShape gibi hangi yöntemin size uygun olduğu beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre belirlenebiliyor.

Yağ kırma yöntemi Zeltıq  

Yağ kırma yöntemi olarak bilinen Zeltiq uygulamasında yağ hücreleri dondurularak ortadan kaldırılıyor. Terapinin uygulandığı alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor. Kristalize olan yağ hücreleri istenilen bölgeden uzaklaşıyor. Tedavi, yağ hücrelerinin dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor. Bölgesel fazlalığınızın olduğu yer belirlendikten sonra ciltte donma hasarı olmasını engelleyen özel jel peder yerleştiriliyor. Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor.Genellikle tek uygulamanın yeterli olduğunu, yağ dokusunun çok fazla olduğu kişilerde etkinliği artırmak üzere ikinci seansın uygulana biliniyor.Zeltiq uygulanan bölgedeki incelme ancak iki hafta sonrasında hissedilmeye başlanıyor. Üçüncü ay itibariyle sonuçlar net bir şekilde fark ediliyor. 

ScarlpSure Vücut Şekillendirme 

ScarlpSure FDA onayına sahip son derece güvenli olan sistem, özel başlıklar ile vücuda lazer enerjisi yayarak, yağ hücrelerinin yapısını bozup parçalaması ile ön plana çıkıyor. 1060 nm dalga boyunun yağ dokuları tarafından yoğun oranda emilmesi ve vücudun doğal sistemi tarafından atılmasına dayanıyor. Öncellikle karın, kol ve bel bölgesi olmak üzere vücutta istenmeyen yağ birikimi 25 dakikalık tek seansta yüzde 90 memnuniyet sağlanıyor. Hemen her vakada bir seanslık uygulamayla   incelme sağlayabiliyoruz. Aynı bölgelerden yağ durumunun fazlalığına göre 2- 3 seansta uygulanabilir. İşlem sırasında dokuda oluşan ısı etkisi ve yeniden yapılanma çalışmaları nedeniyle deride gevşeklik oluşmuyor. Tedavi sonrasında herhangi bir morluk oluşmaz. Tedaviden sonra bol su içmek ve 3-4 hafta boyunca her bölgeye günde üç kere beşer dakikalık masaj yapmayı öneriyoruz. Bunun dışında uymanız gereken herhangi bir zorunluluk yoktur. Tedaviden hemen sonra günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Uygulamadan 40 gün sonrasında değişim gözlenir optimum sonuç 90-120 gün sonra ortaya çıkar.

Lokal Şekillendirmede UltraShape 3

UltraShape 3 odaklı Ultraso teknolojisi ile sinir ve cilde zarar vermeden hedeflenen bölgede yağ hücresini parçalayan ve cilt sıklaşması sağlayan rahat bir tedavi yöntemi. UltraShape işlemi tedavi alanları belirlenerek, ses dalgasını derialtı yağ dokusuna yönlendirerek mekanik etkiyle yağ hücrelerini kademeli şekilde kırıyor. Küçük batmalar şeklinde yağ hücrelerinin etkilenmesine dair hisler oluşabiliyor. UltraShape'in klinikte en çok tercih edilen bölgesel zayıflama ve şekillenme yöntemi. bacak, kalça, karın ve basen bölgesi yağlanmalarında başarı gösteriyor. Seans süresi yapılan bölgeye göre değişim gösteriyor. Uç ya da beş seans arası uygulama yapılıyor. Uygulama sonrası İşlem sonrasında hafif egzersiz ve diyet öneriliyor. Diyetle birlikte ilerlediği taktirde bir, iki beden incelme sağlanıyor ve vücut şekilleniyor.

VelaShape 3 vücut şekillendirmede

VelaShape 3 vücut şekillendirmede en son tedavi yöntemi. Kızıl ötesi ışık, vakum terapisi ve radyo frekansları terapilerini masajla kombine .Kızıl ötesi ve radyofrekans (RF) enerjilerinin sinerjik kombinasyonu cildi ısıtarak oksijenin hücre içi difuzyonunu arttırır. Vakum ve özel olarak tasarlanmış silindirleriyle cildi manipüle ederek güvenli ve etkin enerji aktarımını sağlar. Kızıl ötesi ve RF enerjilerinin sinerjik kombinasyonu deriyi ısıtarak oksijenin hücre içi difuzyonunu ve lenfatik drenajı arttırır. Yağ hücrelerinin küçülmesini ve azalmasını sağlar. Sonuçta uygulama yapılan vücut bölgesinde çapta küçülme ve cilt yüzeyinde daha düzgün bir görünüm elde edilir. Haftada 1 kez olmak üzere 4 - 8 seans olarak önerilmektedir.

Hemen Doktorunuza Sorun