Ulthera

Cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Amerika’da son günlerin en ‘tercih edilen’ teknolojisi olarak kabul gören ‘’ şimdi Türkiye’de.

Ultrasound, en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknoloji. Şimdi aynı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar  ameliyata gerek olmaksızın ‘gerdiriliyor’.

Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen yepyeni bir teknoloji.

Tüm yüz için 30 dakika süren Ultherapy uygulamasının ardından, uygulamanın yapıldığı kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilmektedirler.

Ultheraphy sisteminde kullanılan ‘Deep sea’ adı verilen teknoloji de ‘fokus ultrasound’ ile cildin alt tabakalarında ‘sıcak noktalar’ yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni collagen üretimine başlıyor ve ciltte sıkılaşma ve ‘lifting’ etkisi kendini göstermeye başlıyor. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir sene boyunca muhafaza ediliyor.

Ultherapy nedir ?

Yüz ifademiz bir çok şey anlatır. Kırışıklıklarımıza ‘tecrübe’, üzgün görünümümüze ‘yorgunluk’ tanımını yaparız çoğu zaman. Bunlara çözüm olarak ‘estetik cerrahi’ her zaman bir seçenektir. Ama şimdi yeni bir  yöntem olan Ultherapy var. Cerrahi olmayan yüz asma  yöntemi olan Ultherapy ile zamanın ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı önlemek mümkün.

Ulthera ile 30 dakikalık tek bir uygulama sonunda meydana gelen ‘güzel’ görünüm, cildin kendi iyileşme sürecini kendisinin yaratması sonunda, cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana geliyor.

Ulthera’nın işleyişi nasıldır?

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek  uygulamayı yapacak uzmanın çalışma alanını planlayabilmesi  için cilt ve cilt altı dokusu Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5mm ve 3 mm altına fokuslanmış  termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez.

Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni collagen oluşumu sağlanır. Mükemmel bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde, doğal bir ‘yüz germe’ etkisi oluşur.

Uygulamanın diğer ameliyatsız yüz germe işlemlerinden farkı nedir?

Ulthera, focus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı ‘tek’ cilt yenileme (skin rejunevation) yöntemidir. Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Ultherapy uygulaması sırasında neler hissedilir?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, uygulama öncesinde, uygulamanın yapılacağı kişinin ağrı kesici bir ilaç kullanması tavsiye edilmektedir. Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık ‘iğne batması’ gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

Uygulama sonrasında neler beklenmelidir ?

Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Ultherapy güvenli bir yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Klinik çalışmalarda herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır.

Nasıl bir sonuç beklentisi olmalı?

Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci hemen  başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır. FDA’ nin (American kalite standartları merkezi) 10 hastadan 9 unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit etmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır.

Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir. Bugüne kadar cerrahi müdahalelerde elde edilen dramatik sonuçlara muadil bir cerrahi olmayan yöntem yoktu, ama bugün mükemmel bir germe ve lifting yapabilen Ulthera teknolojisi var. 

Hemen Doktorunuza Sorun

Hasta Yorumları

Yüz Ovalini Toparlamada Ultherapy
Tomris Akıncı soruyor
Merhabalar; 60 yaşındayım. Konuyla ilgili doktorların her ne kadar yaşımdan daha genç bir cilde sahip olduğumu söyleseler de, çenemin iki yanında ki s... Daha Fazla
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tomris Hanım. Öncelikle cildinizin yaşınıza göre iyi durumda olması bu tedaviden fayda sağlamanız açısından önem taşıyor. Bu anlamda şanslı olduğunuzu söyleyebilirim. Çünkü Ulthera sistemi ciltteki kolajen ve elastin liflerini uyararak etk... Daha Fazla
Ultherapy Cihazı Kalitesi Nasıl Anlarım
Nesrin Aktaş soruyor
Merhabalar; Ulthera uygulanacak klinikteki cihazın kalitesini nasıl anlayacağız? Güven verici konuşmalardan sonra insan uygulamaya ikna olunuyor ve so... Daha Fazla
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nesrin Hanım klinikteki cihazın üstünde markası yazılıdır. İlk önemli referans budur. Daha da güvenilir bir bilgi için Ulthera sistemini Türkiye’ye getiren distribütör firmaya ulaşarak, makineyi İzmir’de sattıkları klinikleri öğrenebilirsi... Daha Fazla
Ulthera ve Thermage Arasındaki Fark Nedir
Duygu Sabanay soruyor
Merhabalar; 39 yaşındayım. Yüzümdeki (özellikle göz kapakları) ve çene altımdaki sarkmadan şikayetçiyim. Ulthera ve Thermage arasındaki fark nedir? Ha... Daha Fazla
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Duygu Hanım. Thermage ve Ulthera sistemleri aynı mantıkla çalışır. İkisi de tek bir seans uygulanır ve cilt altına enerji göndererek cildin daha fazla kolajen ve elastin üretmesini sağlarlar. İkisi de cilt yüzeyine herhangi bir hasar verme... Daha Fazla
Göz Kapağı Düşüklüğü İçin Ulthera Uygunmu
Özge Demirci soruyor
Merhabalar; İyi günler kolay gelsin, 23 yaşındayım ve göz kapaklarım düşüklük var. Ulthera benim için uygun bir tedavi mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Özge Hanım. Henüz 23 yaşında olduğunuz için sorunun, cildin elastikiyetinin azalıp göz kapaklarında sarkmaya neden olmasından kaynaklandığını düşünmüyorum. Büyük ihtimalle göz kapaklarınız yapısı gereği düşük. Bu yüzden cildin sıkılığını a... Daha Fazla
Ultherapy Cilt Gençleştirme
Nilüfer Genç soruyor
Merhabala; İzah etmiş olduğunuz yöntem Ulthera cilt gençleştirmenin yanında yaşlılık lekelerini de siliyor mu? Tüm yüz uygulamasının maliyeti ne kadar... Daha Fazla
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nilüfer Hanım. Ulthera cilt yüzeyine zarar vermeden cildin alt tabakalarına odaklanmış ses dalgaları göndererek etki eden bir sistemdir. İşlem cilt altındaki kolajen ve elastin hücrelerinin yapımını tetikleyen süreci tetikler. Kolajen ve e... Daha Fazla
Ulthera Cilde Zararlımı
Hülya Şahin soruyor
Merhabalar; Ulthera’nin yüzü zayıflattığı ve daha sonra zaman içinde yüzün çöktüğü söyleniyor. Ne dersiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hülya Hanım; Ulthera mikro-hedeflenmiş ultrason dalgaları ile etki eden bir sistemdir. Tedavi sırasında uygulama başlığı cilde temas ettirilerek cilt ve cildin alt katmanları monitörde görüntülenir. Ve cildin 3 mm ve 4,5 mm altına gönderil... Daha Fazla

OKUMAYA DEVAM EDİN