Cilt Yenileme ve Cilt Bakımı Tedavileri

Hava kirliliği, stres, ilerleyen yaş gibi birçok faktörden dolayı cildimizde eski canlılığını ve nemini kaybediyor. Bu aşamada cildimiz temizleyip, doğal bir ışıltı kazandıracak ve canlı gösterecek cilt yenileyici bakımlar, uygulamalar devreye giriyor.

Oxy-Geneo
Tüm cilt tiplerine uygulanabilen ve her mevsimin vazgeçilmez özel bakımlarındandır. Üç temel bakımı aynı anda sunan OxyGeneo, tahriş etmeden cildi ölü hücrelerden arındırıyor; ihtiyacı olan palmitoil tripeptit-5, hyalüronik asit, retinol, magnezyum askorbil fosfat desteği sağlıyor ve bu özelliği ile diğer yöntemlerden ayrı tutulan bir oksijen bakımıdır. İşlem sırasında sayısız minik karbondioksit zengini baloncuklar ciltte patlayarak içeriden gelen oksijenlenmeyi tetikliyor .Oxy-geneo cildin dış tabakasını ölü hücrelerden arındırırken, yeniden canlandırıcı formüllü serunuıyla cildi besler ve en önemli özelliği olarak cilde ihtiyacı olan oksijeni içten sağlar. Oxy-geneo besin yönünden zengin formülleri Neorevvive ve Neobright ile iki özel bakım sunar. Neorevive optimum cilt gençleştirme ve yaşlanma karşıtı özellikler sağlarken, Neobright cilt rengi açma, besleme ve gençleştirme özellikleri sağlar. Herkesin kısa sürede yaptırabileceği pratik bir uygulamanın, tedavi sürei hazırlıklar dahil 30 dakika sürüyor. 4-6 seanstık kür halinde uygulanması en maksimum sonucun alınmasını sağlar.

 

Forlle'd Terapi
Mikronıoleküler hyaluronicacid içerikli lüks anti-aging cilt terapi ürünleridir. 2002 Nobel Fizik Ödüllü nanoteknoloji kullanılarak Japon ilaç fabrikalarında üretilmektedir. Tüm cilt tipleri için özellikli geliştirilmiş ürünleri bulunan ve değişebilen formüllerle her tip cilt sorununa yönelik terapi planlama imkanı veren içeriklere sahiptir. Böylece cildi nemlendirmekle başlayıp, cilt renk tonunu düzenleyen, cilt elastikiyetini arttırarak lifting sağlayan birçok kombinasyonu bir arada sunabiliyoruz. Bu terapiler bir iki hafta aralıklarla 5-6 seanslık kürler ve sonra da idame uygulamalarla devam eden şekildedir. Sonuçta cilt gençleşiyor, sıkılaşıyor ve daha ışıltılı bir hal alıyor. En önemli özelliklerinden birisi, cildimiz için olmazsa olmazlardan olan hyaluronicacidin sıradan moleküllere göre yüz kat daha küçük olmasıdır. Bu nedenle cildin daha derinliklerine nüfus ederek cildin rehidrasyonunu ve canlılığını maksimum şekilde yapabiliyor. Bu terapiyi de bu mevsim değişikliklerinde özellikle öneriyorum.

Kontrollü Cilt Yenileme Sistemi (Ph Formula)
Yaz çıkışı kurtancı uygulamalardan biri de bu cilt yenileme sistemidir. Anti aging amaçlı veya leke, akne hatta rosasea denilen kronik kızarıklık gibi sorunlarda başarılı sonuçlar gösteren bir tedavi grubudur. Asit kombinasyonları ile maksimum eşit ve kontrollü deri penetrasyonu yapar. Kontrollü irritasyon ve inflamasyon sonucu komplikasyon ve yan etki oluşturmadan mükemmel cilt toleransı ile tedaviyi tamamlar. Cilt probleminin yoğunluğuna göre 2-4 bazen de 6 seanslık kürler halinde uygulanır. Yaz sonu cilt sağlığı için uygulayabileceğimiz roller, laser uygulamaları, gençlik aşısı, ışıltı verici enjeksiyonlar gibi birçok uygulama bulunuyor. Yine mezobotoks ve mikrodolgular tamamlayıcı uygulamalar olarak her zaman yardımcımız. Ama önemli olan kişinin cildinin ihtiyacını iyi tespit etmek ve kişinin istekleri de göz önüne alınarak en uygun terapi veya kombinasyonları planlayabilmektir. Sonrası zaten her iki tarafı da mutlu edecek şekilde devam ediyor.

HydraFacial 
Yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekelenmiş, sivilcelenmiş, yapısı bozulmuş cilt dokusuna güvenle uygulanan temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı kombine bir medikal bakım işlemi. Cilt özel bir vakumlama sistemiyle temizleniyor. Sıvı mikrodermabrazyon sonrası cilde çözünürlüğü yüksek anti-aging peptidler ve antioksidan serumlar yediriliyor. Mavi ve kırmızı led sistemleri ciltteki probleme yönelik olarak uygulanıyor. Herhangi bir morluk, ödem, kızarıklık olmuyor. Gündelik hayata hemen dönülebiliyor ve sonuç anında görülüyor.

Hemen Doktorunuza Sorun