Cilt Gençleştirme Dolgu Uygulaması

Cilt Gençleştirme Dolgu Dolgu uygulaması her bölge için farklı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı olan bu maddeler yüz, boyun ve dekolte, eller gibi yaşlanmanın en belirgin olduğu bölgeler için kullanılıyor. Cilt gençleştirme, kırışıklıklar, derideki yaşlanma, yüz konturlarındaki bozukluklar dolguyla gideriliyor ve cilt daha iyi şartlarda yeniden canlanıyor.

Hyalüronik Asit

Hyalüronik asit; aslında polisakkarit yapısında bir şeker zinciridir. İnsan vücudunda, canlılarla doğal olarak bulunur. Bu maddenin hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlanması ve cilde gerginlik vermesi gibi görevleri vardır.  Özel laboratuar şartlarında üretilerek kozmetik uygulamalarda dolgu amaçlı kullanılmaktadır. Ortalama 6-12 ay içinde vücut tarafından metabolize edilerek atılır. Uygulama kolaylığı ve alerjik reaksiyonlar yapmaması nedeniyle en sık tercih edilen kırışıklık dolgu maddesidir.

Rediesse

Kırışıklıların tedavisi için kullanılan yöntemler ve ürünler çoğu kez genç ve canlı görünümü restore etmek için yeterli olmaz. Yerçekimi karşı gelmek ve genç bir görünüme yeniden kavuşmak adına yüz, gerçek hacme ihtiyaç duyar. Hacmi azalmış bir yüzün iyileşmesi aynı zamanda doğal kollajen üretimini etkin ve uzun süreli uyaran dermal dolgu ürünü ile gerçekleşir. Rediesse, uygulandığı bölgelerdeki hacmi eski haline getirir. Rediesse ile derin kırışıklar, çökük ya da sarkık yanaklar yok olur ve doğal yüz konturları geri döner.

Işık Dolgusu

Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden birisi de dolgular... Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak, cilt güzelleştirme için en çok tercih edilen estetik girişimlerden biri olan bu yöntemdeki son yenilik ışık dolgu. Ciltteki nem dengesini korumanın çok önemli olduğunu söyleyen uzman.  Kaybolan nemi tekrar yerine koymak için son dönemlerin en moda kullanılan uygulamalarından biri ise dolgu ile vitamin 'ışık dolgusu uygulaması. Dolgu ve vitamin terapisi arasında olan 'ışık dolgusu'nun cildin parlamasını ve yeniden onarılmasını sağlıyor. "Bu uygulamayla ciltte dolgu efekti yaratılmıyor çünkü içinde çapraz bağları çok gevşek yapılandıran hyalüronik asit var, aynı enjeksiyon içinde cildin parlamasını ve yeniden onarılmasını sağlayan vitaminler de yer alıyor. Bu vitaminler cildinize antiaging bakım da sağlıyor."

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Göz Altı Morlukları Tedavisi

  Göz Altı Morlukları Tedavisi Gözaltlarındaki morluk ve çökmelere karşı geliştirilmiş olan Işık Dolgusu ile tek bir seansta daha genç, daha dinamik bakışlara kavuşmak, yüzünüzden yılları silmek mümkün...

 • Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor

  Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor Daha çekici görünmek için yola çıkıp, mutsuz olanlar kervanına katılmamak için yüzünüzü emanet edeceğiniz uzmanı doğru seçin.

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak

  Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden biri hyalüronik asit içerikli dolgulardır. İnce çizgilerin giderilmesinde ve yüze hacim kazandırmak için yıllardır...

 • Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı

  Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı Dr. Mustafa Karataş daha çekici bir çehre yaratmanın sırrının simetride yattığını söylüyor ve yaşlanma belirtilerine karşı en etkili teknikleri anlatıyor.

 • Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz

  Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz Bir yılı daha geride bırakırken şimdi aynanın karşına geçip yılların yüzümüzde bıraktığı izlere bakma zamanı! Herkesin yeni yıldan beklentisi ise farklı..