Estetik Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır

Dolgu ve enjeksiyon maddeleri, sundukları çabuk etki ve hızlı iyileşme avantajları sayesinde günümüzün en çok rağbet gören yaşlanma karşıtı tedavileridir. Elimizin altındaki tüm eğitici kaynaklara rağmen, hala, dolgu ve enjeksiyon maddelerinin ne yapıp ne yapamayacağı hakkında pek çok şeyi yanlış biliyoruz. Kırışıklıkları ve çizgileri düzleştirmek için kullanılan, içeriğinde sentetik hyalüronik asit (vücutta doğal olarak bulunana benzer) bulunan, enjekte edilen ürünlerdir. Yaşlanma etkilerini tedavi etmek (hatta geciktirmek) için, yaşlanmayla birlikte yüzün hangi bölümlerinin nasıl etkilendiğini ve bu etkilerin en iyi nasıl giderileceğini bilmek gerekir.  Yüz hatlarını biçimlendirmek ve ileride oluşacak çizgilere karşı önlem almak, cilde dolgunluk vererek genç görünümünü geri kazandırılabilinir.

KAZAYAĞI   Bu ince çizgiler göz kenarlarında başlayıp yayılarak, adından da anlaşıldığı üzere, kazayağı şeklinde genişler. Nedeni, kas hareketleridir ve nörotoksin ile düzeltilebilir.

DÜŞÜK KAŞLAR Aşırı kaş hareketi kaşın düşmesine ve yüzün yorgun görünmesine neden olabilir. Kaş kemiği boyunca enjekte edilen nörotoksin, kaşın eski konumuna gelmesine yardımcı olabilir.

GÖZALTI TORBALARI VE ÇÖKÜKLÜĞÜ Gözaltı torbası, burun köprüsünün altı ile alt göz kapağı hizasından başlar ve yanaklara doğru genişler. Hyaluronik asit ile tedavi edilebilir.

BURUN VE AĞIZ ÇEVRESİNDE OLUKLAR Burun altından başlayarak dudak çevresine doğru genişleyen çizgi veya olukların yağ dokularının yön değiştirmesi sonucu ortaya çıkar ve hyaluronik asit dolgusu ile doldurulabilir.

DUDAKLAR Zaman içinde dudaklar incelmeye, şeklini ve dolgunluğunu kaybetmeye başlar. Dudakların eski dolgunluğuna kazandırmak için hyaluronik asit dolguları kullanılabilir.

YANAKLAR, ŞAKAKLAR VE ALT ÇENE Yağ dokusunu kaybettikçe bu bölgelerde düşmeye ve incelme başlar. Yoğun hyaluronik asit dolgularla kolajen yapılandırdılar bu bölgelerde güzel sonuç verebilir.

Çizgi, kırışıklık ve oluk aynı şeydir. Çizgiler, ciltteki ince oyuklardır. Kırışıklık daha derindir fakat oluklar kadar şiddetli değildir. Oluklar çoğunlukla ağız çevresinde oluşur ve yüz kasları hareketsiz kaldığında bile görünür.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Göz Altı Morlukları Tedavisi

  Göz Altı Morlukları Tedavisi Gözaltlarındaki morluk ve çökmelere karşı geliştirilmiş olan Işık Dolgusu ile tek bir seansta daha genç, daha dinamik bakışlara kavuşmak, yüzünüzden yılları silmek mümkün...

 • Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor

  Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor Daha çekici görünmek için yola çıkıp, mutsuz olanlar kervanına katılmamak için yüzünüzü emanet edeceğiniz uzmanı doğru seçin.

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak

  Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden biri hyalüronik asit içerikli dolgulardır. İnce çizgilerin giderilmesinde ve yüze hacim kazandırmak için yıllardır...

 • Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı

  Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı Dr. Mustafa Karataş daha çekici bir çehre yaratmanın sırrının simetride yattığını söylüyor ve yaşlanma belirtilerine karşı en etkili teknikleri anlatıyor.

 • Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz

  Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz Bir yılı daha geride bırakırken şimdi aynanın karşına geçip yılların yüzümüzde bıraktığı izlere bakma zamanı! Herkesin yeni yıldan beklentisi ise farklı..