Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz

Bir yılı daha geride bırakırken şimdi aynanın karşına geçip yılların yüzümüzde bıraktığı izlere bakma zamanı! Herkesin yeni yıldan beklentisi ise farklı...

20'lerindeki biri daha çekici, 40'larındaki biri daha genç, 60'larındaki biri daha az yorgun görünmek istiyor! 2017'de doğal ve ameliyatsız yöntemlerin önem kazandığını dikkat çeken Dr. Mustafa Karataş, yeni yıla daha genç ve dinamik karşılamak isteyenler için yol haritası hazırladı.

1 Gözler Ön Planda 
Estetikte göz bölgesi, 2017'de en çok çalışılan bölgelerden biri olacak. Daha genç bakışlar için makyajınızı mutlaka temizleyin ve nemlendirici kullanın. Bir diğer yöntem de Hyaluronik Asit (HA) dolguları. Nemlendirici özelliği olan ve kendi dokumuzda bulunan hyaluronik asit, yıllar geçtikçe azaldığı için kırışıklıklar oluşmaya başlar. Biz de HA içeren dolgularla göz çevresine kaybettiği hacmi geri kazandırıyor, çizgileri pürüzsüzleştiriyor ve kaz ayaklarını düzeltilebiliyoruz. 
Kaş bölgesi kaldırılarak simetri artırabiliyor ya da şakaklara dolgunluk vererek göz çevresindeki çukur görünümünü azaltabiliyoruz.

2 Doğal Dudaklar 
Dudaklarımızı destekleyen kemik yapısı vücut tarafından absorbe edilmeye başladığı için dudaklarımız daha ince ve düz görünür. Tekrar eden gülümsemelerimizle dudak kenarlarımızda Marionette çizgileri belirmeye başlar. Her ne kadar Kim Kardashian ve Angelina Jolie dudakları gibi iddialı görüntüler kadınların vazgeçilmez tutkusu olsa da 2017'de dudaklarda dokunuşlar ön planda olacak. Büyük dudaklar seksi bir görünüm demek. Ancak küçük bir çenesi olan birine büyük dudak yapamazsın. Büyük dudak yapmak kolaydır ama bunu doğru bir şekilde yapmazsan daha iyi görünmesini değil estetikli görünmesini Sağlarsın.

3 Elmacık Kemikleri 
Elmacık kemiklerin yapısındaki değişiklikler, yağ dokularının zamanla yüzün alt kısmına, aşağıya doğru hareket etmesine yol açar. Bu durum da yaşımızı ele verir. Dolgular sayesinde orta yüz bölgesini stratejik olarak hacimlendirerek, elmacık kemiklerine daha çıkık bir görünüm kazandırabiliyoruz. Dahası yanaklarda, dudaklarda ve yüzün alt bölgelerinde lifting etkisi yaratabiliyoruz. Hyaluronik asit dolguları, yüze elastikiyetini kazandırırken daha çıkık ve belirgin elmacık kemikleri sağlamamıza da yardımcı oluyor.

4 Yüz Konturü 
'Likit facelift' terimini daha önce duymuş olabilirsiniz. İnvaziv cerrahi seçeneklerin aksine, belirli bölgelere enjekte edilen yüz dolguları benzer sonuçlara sahiptir ve ameliyat komplikasyonu da yoktur. Yanaklarınıza hacim eklemek yüzünüzün alt kısmının kaldırılmasına, çene hattınızın düzeltilmesini ve çenenizin daha iyi tanımlanmasını sağlar. Hyalüronik asit dolguları, geçicidir ve zamanla çözünür. Tekrarlanmadıkça kırışıklıklar yavaş yavaş uygulama öncesi durumuna geri döner.

5 Gerçekçi Olun 
Kötü bir uygulamadan kaçınmak için üç önemli faktöre dikkat etmek gerekiyor. Birincisi, işlemi yapan hekimin deneyimi ve uygulama tekniği. İkincisi, güvenli, uygun miktarda ve doğru ürün seçimi. Sonuncusu ise, hasta faktörü. Hastanın beklentilerini gerçekçi tutması, hekiminin önerilerine kulak vermesi çok önemli. Doğru uygulamayla hem kırışıklıkların giderilmesi hem de mimiklerin kullanılması mümkün. Uygulamalarda gerçek ifadelerin korunması her zaman öncelikli olmalı. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler Anti-aging dünyasının en çok istenen ve en çok uygulanan kırışıklık karşıtı uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler, doğru bilinen yanlışlar ve merak ettikleriniz…

 • Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin

  Gözlerdeki Yaşlanma İzlerini Silin Minik dokunuşlarla göz çevrenizde taze, pürüzsüz bir etki yaratmak mümkün. Dr. Mustafa Karataş, sizi olduğunuzdan yaşlı ve yorgun gösteren ince çizgilere, morluklara ve e...

 • Estetik Uygulamalarda Unutulan Yerler

  Estetik Uygulamalarda Unutulan Yerler Yüzünüz ne kadar genç görünürse görünsün, göz ardı edilen bazı hassas bölgeler yaşınızı ele verir. Boynunuza, ellerinize, siluetinizi bozan diz kapaklarınıza özen gösterm...

 • Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor

  Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor Daha çekici görünmek için yola çıkıp, mutsuz olanlar kervanına katılmamak için yüzünüzü emanet edeceğiniz uzmanı doğru seçin.

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • 40’lı Yaşlarda Anti-Aging

  40’lı Yaşlarda Anti-Aging Eğer 30’lu yaşlarınızda düzenli olarak botoks yaptırdıysanız 40’larınıza minimum kırışıklıkla girme şansına sahip oldunuz.