Yüzde Anti-Aging Tedaviler

Yüzdeki denge çok önemli: Bir yüzün ahenkli görünmesi için simetrik olması gerekir. Hastanın yüzünde bunu yaratmak için gerekli müdahaleleri yaparım. Mesela dar bir alnı bir parça botoks enjeksiyonu yaparak genişletebilirsiniz. Sorun kısa bir burunsa, burnu bir parça enjeksiyonla uzatabilir veya düz elmacık kemiklerini daha belirgin, çıkık bir hale getirebilirsiniz.

Anti-aging uygulamalara erken yaşlarda başlamak: 20’li yaşlar için vitamin enjeksiyonları gibi hafif uygulamalar, cilt kalitesini artıracak lazer sistemleri ve ileride oluşacak kırışıklıkların önünü almak için minik botoks dokunuşlarını tavsiye ediyorum. Eğer kırışıklıklar konusunda endişeleniyorlarsa, botoks en etkili çözüm. Genç yaştaki kadınlar bile bile, gözlerini çok fazla kısıyor veya alınlarını çok fazla kırıştırıyorlarsa botoks enjeksiyonu yaptırabilirler. Fazla aktif kasları botoksla gevşeterek, ileride oluşacak kırışıklıkların önü alınabilir. Hatta bu enjeksiyonlar bazı hastalarda kası yeniden eğitebiliyor. Ama 25 ya da 30 yaşında dudaklarınızı, yanaklarınızı çok fazla şişirtmenizi, yüzünüze çok fazla botoks yaptırmanızı önermem. Ama biraz önce de belirttiğim gibi cilt kalitesini artıracak tüm tedaviler mezoterapi, HydraFacial, peeling tedavileri, lazer sistemleri cildin gençliğini çok daha uzun bir süre korumanızı sağlayacaktır.

Anti-aging tedavilerde en sık rastlanan estetik yanlışlar: Son yıllarda en sık karşılaştığım yanlışlar kadınların hep daha çok istemesinden kaynaklanıyor. Sonuç: Kocaman dudaklar, kocaman elmacık kemikleri! Bir doktorun başarısının sırrı sadece tekniğinde değil aynı zamanda gerektiğinde hayır demesini bilmesindedir. Eğer işlem sonrasında hala siz gibi, ama daha genç, daha çekici bir versiyonunuz olarak görünüyorsanız işlem başarıyla tamamlanmış demektir.

En etkili anti-aging öneri: Cildinizi güneşten korumak. Güneş ışınları yaşlanmanın en önemli nedenidir. Bunu senelerdir tekrar ediyorum ancak hala “solaryuma gireceğim şu sıralar, sonra gelip birkaç seans mezoterapi yaptırırım” diyen ya da yazın güneşin altında kavrulup sonra bütün kış lekelerini geçirmek için tedaviler yaptıran hastalarla karşılaşmaya devam ettiğim için, daha uzun sure tekrarlamaya devam edeceğim gibi görünüyor. Cildinizin gençliğini korumak için sadece yazın değil, kışın ortasında bile güneş koruyucu kullanmanız son derece önemli. Gün içinde tazelemeyi ihmal etseniz bile, her sabah nemlendiricinizin üzerine güneşten koruyucu ürün sürmeyi bir alışkanlık haline getirin. Hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma etkisi olan bir güneş koruyucu seçin. Koruma faktörü minimum SPF 15 olan ürünleri tercih edin. Güneş koruyucunuzun içinde aramanız gereken aktif maddeler ise ‘avozolone’ ve ‘mexoryl’ gibi, zararlı ışınları bloke eden etkili maddelerdir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Botoks Hakkında Bilinmesi Gerekenler Anti-aging dünyasının en çok istenen ve en çok uygulanan kırışıklık karşıtı uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler, doğru bilinen yanlışlar ve merak ettikleriniz…

 • Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks

  Anti-Aging Dünyasının Yıldızı Botoks Yıllara karşı en etkili savunma aracınız botoks, aynı zamanda endüstrinin en güvenli anti-aging uygulamalarından biri. Peki, botoksu bu kadar özel kılan nedir ve gelecekt...

 • 40’lı Yaşlarda Anti-Aging

  40’lı Yaşlarda Anti-Aging Eğer 30’lu yaşlarınızda düzenli olarak botoks yaptırdıysanız 40’larınıza minimum kırışıklıkla girme şansına sahip oldunuz.

 • Anti-Aging Ürünleri Doğru Kullanma Rehberi

  Anti-Aging Ürünleri Doğru Kullanma Rehberi Kolajenin tekrar yapılanması zaman alır en az üç ay. Bir kremin ya da bir serumun işe yarayabilmesi için ona zaman vermelisiniz.

 • Anti-Aging Kremlerdeki Süper Güçler

  Anti-Aging Kremlerdeki Süper Güçler Yeni nesil kremlerin içinde yaşlanma etkilerini yavaşlatan, hatta geri döndüren aktif maddeler var. Peki, etkinlikleri bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış süper güçler hang...

 • 30'lu Yaşlarda Anti-Aging

  30'lu Yaşlarda Anti-Aging 30’lu yaşlara geldiğinizde, zararlı güneş ışınları, hormonal değişiklikler, kan dolaşımındaki yavaşlama veya kötü beslenme yüzünden cilt, önemli besin maddelerini kaybede...