Yüze Dolgu Nasıl ve Nerelere Yapılır

ze dolgusu " ya da "enjeksiyonlarla yüz estetiği" daha genç, dolgun bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilir. Hyalüronik asit dolgular (vücudunuzdaki) suyu çekerek, ince çizgileri, kırışıklıkları ortadan kaldırılmasına yardımcı olurken hacim kaybını yerine koyar.

Yaşlanmış olan yanaklara, göz altında oluşan boşluklara, nazolabial kıvrımlara ya da ince dudaklara farklı enjeksiyon maddelerinin birleşimiyle geçici çözümler sağlanabilir. Hyalüronik asit dolgular, yanakları, yüzün orta kısmını, göz çevresinde ve gözle, yanak arasındaki boşlukları doldurmak için kullanılabilir. Genellikle tek uygulama yeterli olur ama vücudunuz tüm dolguyu emdiğinde yenilenmesi gerekir.

Yanakları şekillendirme; Yanakları şekillendirme  hyalüronik asit enjeksiyonları hem de kolajen uyarıcı dolgular yanaklarada yepyeni bir şekil ve dolgunluk kazandırabilir. Dolgular yaşlanma belirtilerinin en başta görüldüğü orbital kenarlar üzerinde oldukça etkilidir. Bu bölgeye enjeksiyon daha derine inen bir teknikle uygulanmalı, cilt incelmiş olduğu için bir takım pürüzlerin oluşması bu şekilde engellenmelidir. Sahte olmayan daha doğal bir görünüme sahip olmak için dolgular hem yanak üstlerine hem de elmacık kemiklerinin üzerine yapılmalıdır, böylelikle gözlerin de yukarı kalkması sağlanmış olur.

Şakaklara çözüm; Son zamanlara kadar şakaklar hep göz ardı edilen bölgeydi, çünkü buralar düzgün enjeksiyon yapılması için oldukça zorlu bölgeler. "Kemiklerimiz küçülmeye başladığında şakaklar boşalarak göze batmaya başlar. Şakaklara yapılan hyalüronik asit dolgular büyük bir özenle yapılmalı, buradaki cilt çok incedir ve her hangi bir hata hemen göze batar. Düzgün bir uygulama yapıldığında şakakların kaşlara ve oradan da yanaklara geçiş hattı mükemmel olur ve size harika bir restorasyon sunabilir

Dudak kenarlarım yukarı kaldırmada; Dudak kenarları düzleştiğinde ya da aşağı sarktığında hyalüronik asit dolguları işinize yarayabilir. Kenarları yeniden yukarı çekerek yüzünüzdeki istenmeyen somurtma ifadesini yok ederler. Gülüş çizgilerini ve nazoial kıvrımları azaltma. Dudak kenarlarındaki bu sinir bozucu ince çizgiler hyalüronik asit dolgularla  düzeltilebilir. Üst dudağa daha doğal ve düzgün bir görüntü kazandırmak için dudak çevresine de bu enjeksiyonları yapılabilir. 

Doktorunuz öncelikle sinirleri bloke edici uyuşturucu bir kreme başvuracaktır. Bazı uzun süreli ve daha kalıcı sayılabilen dolgular lidocaine içerirler. 0-10 gün arasında, kullanılan dolgu ve enjeksiyon maddesi uygulama yapılan bölgeye göre iyileşme süresi  değişir.  İşlem sonrasında,  şişme, kızarma ve morarmalar oluşmasını beklenebilir, birkaç saatte ya da birkaç günde geçecektir. Bu etkiler geçtiği anda sonuca ulaştığınızı göreceksiniz ama dolguların tam olarak yerlerini bulmaları birkaç haftanızı alacaktır. Sonucun etkisi 6 ile 12 ay arasında sürebilir. Kullanılan dolgulara ve devamlılığın yapılıp yapılmamasına bağlı olarak değişir. Enjeksiyon ve dolguların sınırlı güçleri olduğu unutulmamalıdır. Hacim katabilirler ama gevşek ve sarkık deriyi yok etmezler.  Ayrıca şunu da hiç aklınızdan çıkarmayın: gereğinden fazla dolgu kullanımı hiç doğal olmayan sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Enjekte edilebilen dolgular yüzde dolgunlaşmaya ihtiyaç duyan bölgelere hacim kazandırırlar.  Sıvılarla yüz germe işlemi size geçici çözümler sağlar bunu aklınızdan çıkarmayın. En iyi sonuca ulaşmak için işlemin muhakkak tekrarlanması gerekir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Göz Altı Morlukları Tedavisi

  Göz Altı Morlukları Tedavisi Gözaltlarındaki morluk ve çökmelere karşı geliştirilmiş olan Işık Dolgusu ile tek bir seansta daha genç, daha dinamik bakışlara kavuşmak, yüzünüzden yılları silmek mümkün...

 • Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor

  Estetikte İşinin Ehli Bir Doktor Daha çekici görünmek için yola çıkıp, mutsuz olanlar kervanına katılmamak için yüzünüzü emanet edeceğiniz uzmanı doğru seçin.

 • Yaş Otuz Beş…

  Yaş Otuz Beş… Ve en keyifli yıllarınız henüz başlamadı bile! Eskiden yolun yarısı olarak algılanan bu yaş, artık kadının en çekici, en güzel zamanları olarak görülüyor.

 • Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak

  Dolgularla Çizgilerin Giderilmesi ve Yüze Hacim Kazandırmak Medikal estetik alanında en çok başvurulan yöntemlerden biri hyalüronik asit içerikli dolgulardır. İnce çizgilerin giderilmesinde ve yüze hacim kazandırmak için yıllardır...

 • Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı

  Yüzde En Büyük Sorun Hacim Kaybı Dr. Mustafa Karataş daha çekici bir çehre yaratmanın sırrının simetride yattığını söylüyor ve yaşlanma belirtilerine karşı en etkili teknikleri anlatıyor.

 • Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz

  Yeni Yılda Daha Genç Bir Yüz Bir yılı daha geride bırakırken şimdi aynanın karşına geçip yılların yüzümüzde bıraktığı izlere bakma zamanı! Herkesin yeni yıldan beklentisi ise farklı..